Deze 28 juli 2023 wordt het nieuwe voetbalseizoen officieel afgetrapt. Voetbal is een feest voor jong en oud. In de loop van vorig seizoen zijn er heel wat stappen ondernomen richting een meer veilige voetbalbeleving.
Op 06 juli 2023 werd een wijziging van de Voetbalwet gepubliceerd. Het doel van deze nieuwe wet is om de veiligheid in onze voetbalstadions te verbeteren.
Op 31 mei is de commissie Binnenlandse Zaken van de Kamer samengekomen om zich te buigen over het wetsontwerp tot wijziging van de voetbalwet. Nadat minister Verlinden hun vragen over dit wetsontwerp beantwoordde, werd het door de commissieleden goedgekeurd.
De Algemene Directie Veiligheid en Preventie (ADVP) heeft op dinsdag 30 mei de veiligheidsverantwoordelijken van de profclubs uit het voetbal verwelkomd in haar kantoren. Dit bezoek kadert in de organisatie van de allereerste Dag van de Veiligheidsverantwoordelijken.