Bezoek Marokkaanse Delegatie

De AD Veiligheid & Preventie kreeg op 25 januari het bezoek van een delegatie van medewerkers van de Marokkaanse veiligheidsdiensten.

Het bezoek kaderde in een studiereis die door Enabel, het ontwikkelingsagentschap van de Belgische federale regering, en UN Women werd georganiseerd.

Eén van de doelstellingen van deze reis is het uitwisselen van goede praktijken voor de aanpak van geweld op vrouwen. Van de AD Veiligheid & Preventie kregen ze onder meer informatie over het impulsproject intrafamiliaal geweld en de preventieve aanpak van seksueel geweld. Daarnaast kregen de deelnemers aan de vergadering een uiteenzetting over de campagne Wederzijds Respect en initiatieven rond burgerparticipatie. 

We kijken uit naar het verdere verloop van deze samenwerking.                                 

Nieuwsoverzicht

1 - 3 van de 3 artikelen
31 mei 2024
De burgers zijn een onmisbare schakel in een geïntegreerd en integraal veiligheidsbeleid, en hun betrokkenheid brengt natuurlijk een aantal uitdagingen met zich mee. Om deze en andere uitdagingen te bespreken, organiseerde de Algemene Directie Veiligheid en Preventie deze 30 Mei 2024 in de Koninklijke Musea voor Schone Kunsten in Brussel een Europese Conferentie over Burgerparticipatie in Veiligheid en Criminaliteitspreventie.
22 maart 2024
De AD Veiligheid & Preventie neemt actief deel aan de driedaagse EFUS-conferentie (European Forum for Urban Security) in Brussel, georganiseerd door het Brussels Gewest van 20 tot 22 maart 2024. Het thema van de conferentie was 'Veiligheid, Democratie en Steden' en brengt lokale besturen uit heel Europa samen om belangrijke uitdagingen op het gebied van stedelijke veiligheid aan te pakken.
20 februari 2024
De AD Veiligheid & Preventie (ADVP) verwelkomt op 20 en 21 februari tal van experten uit verschillende EU-Lidstaten over de bestuurlijke aanpak van georganiseerde criminaliteit. Deze samenkomst kadert in het Belgische Voorzitterschap van de Raad van de Europese Unie en wordt voorgezeten door het European Network on the Administrative Approach tackling serious and organised crime (ENAA).

Ook interessant voor u:

17 januari 2025
De solden lokken elk jaar massa’s koopjesjagers, maar ook zakkenrollers weten de drukte goed te benutten. Met maar liefst 2.145 aangiftes van gauwdiefstal in januari 2024 alleen, is het belangrijk om alert te blijven.
28 november 2024
Wist je dat er vorig jaar bijna 5.000 gevallen van diefstal met list werden gemeld in ons land? Dit komt overeen met zo’n 14 aangiftes per dag. Deze vorm van oplichting, waarbij criminelen zich voordoen als iemand anders – zoals bijvoorbeeld een bankmedewerker – blijft slachtoffers maken. Ze spelen in op je vertrouwen en overtuigen je om persoonlijke codes te delen, bankkaarten af te geven of zelfs toegang te geven tot je computer. Bescherm jezelf met een paar eenvoudige preventietips.
28 augustus 2024
De eerste schooldag komt eraan en dat betekent voor sommigen weer elke dag naar school fietsen! Maar hoe zorg je ervoor dat je fiets veilig geparkeerd staat en niet wordt gestolen? Van slimme parkeertips voor scholieren, tot handige beveiligingsmaatregelen voor scholen en praktische adviezen voor ouders.